Miasto Międzyrzecz ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu, która od lat była źródłem skarg kierowców z powodu dziurawej nawierzchni. Projekt przewiduje remont drogi i skrzyżowania z ulicą Tadeusza Kościuszki oraz modernizację chodników i parkingów przy ulicy.

Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"
fot. Pixabay

Kierowcy, którzy codziennie poruszają się ulicą Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu, będą mogli cieszyć się wyremontowaną drogą już w tym roku. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę tej ulicy, która od lat była źródłem skarg ze strony kierowców, narzekających na dziurawą nawierzchnię.

Ulica Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu łączy osiedle Kasztelańskie z ulicą Zachodnią, a także jest codziennym szlakiem rodziców, dowożących dzieci do znajdującej się przy niej szkoły podstawowej. Niestety, od lat kierowcy musieli zmagać się z dziurawą, zapadającą się asfaltową nawierzchnią i tworzącymi się po deszczach ogromnymi kałużami.

Zobacz:   Kanalizacja w Nietoperku przyciąga inwestorów. 9 firm zgłosiło swoje oferty

Jak poinformował burmistrz Międzyrzecza, Remigiusz Lorenz, miasto ogłosiło przetarg na remont drogi i jej skrzyżowania z ulicą Tadeusza Kościuszki oraz przebudowę znajdujących się przy niej chodników i parkingów. Burmistrz zaznaczył, że remont jest możliwy dzięki rządowej dotacji, otrzymanej przez miasto z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Parkingi i chodnik zostaną utwardzone kostką, a droga pokryta dywanikiem asfaltowym. Oferty na przebudowę mogą być składane do 20 stycznia, a termin ukończenia prac wyznaczono na 300 dni po podpisaniu umowy.

To kolejna inwestycja drogowa, która zostanie zrealizowana w tym roku w gminie Międzyrzecz. Obecnie trwa budowa gminnej drogi w Żółwinie, wraz z nadejściem wiosny zostanie otwarta ulica Długa, a jesienią trzy drogi w zachodniej części miasta: Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz