W Międzyrzeczu powstaje kolejny park przemysłowy, który będzie stanowił ważne koło zamachowe rozwoju gospodarczego tego regionu. Nowy park przemysłowy w Międzyrzeczu będzie położony między Lubosinkiem a ulicą Rokitniańską i będzie częścią planowanej przez władze wschodniej obwodnicy miasta.

Budują nowy park przemysłowy w Międzyrzeczu
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Przed uruchomieniem kolejnej strefy przemysłowej i rozpoczęciem budowy nowych zakładów pracy, miasto musi wybudować tam drogi, kanalizację deszczową i sanitarną, wodociągi i oświetlenie. Wykonawcą tej ważnej inwestycji jest firma Gorem, która ma wywiązać się z tego zadania do 18 grudnia br. Międzyrzecki Park Przemysłowy nr 2 powstaje na polach między drogą do Kalska i wsią Lubosinek.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Pierwszym etapem inwestycji będzie przebudowa drogi łączącej ulicę Rokitniańską z Lubosinkiem. Przedstawiciele gminy przekazali wykonawcy plac budowy już w czwartek, 20 kwietnia. – Dojazd do Lubosinka odbywać się będzie drogą między tą miejscowością i osiedlem Piastowskim. Przepraszamy Mieszkańców za związane z tym utrudnienia  – zapowiada kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji Sylwester Suchowski.

Wybudowane w ramach tej inwestycji skrzyżowanie będzie jednym z elementów planowanej przez władze wschodniej obwodnicy miasta. Z rozpoczętej właśnie inwestycji skorzystają też pracownicy firm z Międzyrzeckiego Parku Przemysłowego nr 1. Ścieki z nowego parku będą płynąć do oczyszczalni rurami ułożonymi wzdłuż ulicy Zakaszewskiego, która przecina „stary” park przemysłowy. Po zakończeniu tej inwestycji, będzie można wybudować chodnik dla pieszych i rowerzystów wzdłuż ulicy Zakaszewskiego w parku numer jeden, o co pracownicy prosili burmistrza.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 8 mln 699 tys. 267 zł. Wykonawca prac, firma Gorem, ma wykonać zadanie do 18 grudnia br. Realizacja tej ważnej dla mieszkańców inwestycji jest możliwa dzięki unijnej dotacji w wysokości 4 mln. 943 tys. zł. W nowym parku na inwestorów czekać będą działki o łącznej powierzchni ponad 100 ha. Do gminy należą niespełna trzy hektary, reszta jest natomiast własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który zarządza tymi terenami w imieniu Skarbu Państwa.

- REKLAMA -