Intensywne poszukiwania Mieczysława Haczka z Kęszycy Leśnej, który zaginął w niedzielę wciąż trwają. W akcji poszukiwawczej zaangażowani są liczni funkcjonariusze różnych służb, w tym policja, straż pożarna, ratownicy wodni, grupy poszukiwawcze, Wojsko Obrony Terytorialnej oraz leśnicy. Wspólnie przeszukują oni obszerne tereny, gdzie podejrzewa się obecność poszukiwanego mężczyzny.

Poszukiwania Mieczysława Haczka
Poszukiwania Mieczysława Haczka – fot. Lubuska Policja

Poszukiwania Mieczysława Haczka koncentrują się na przeszukiwaniu pobliskich lasów, łąk i miejscowości. Skrupulatnie sprawdzane są wszelkie możliwe poszlaki, aby znaleźć jakiekolwiek wskazówki dotyczące miejsca przebywania zaginionego 72-latka. W działaniach poszukiwawczych wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, w tym quady, drony oraz policyjny helikopter wyposażony w kamerę termowizyjną.

Zobacz:   Poszukiwania 85-latka. Wychłodzonego po nocy spędzonej w lesie seniora, odnaleziono kilka kilometrów od domu

W poszukiwania zaangażowano liczne siły. Funkcjonariusze wszystkich pionów, strażacy, żołnierze, leśnicy oraz grupy poszukiwawcze i ratownicze, wyposażone w specjalistyczny sprzęt, nieustannie sprawdzają im przydzielone sektory. Stopniowo wykluczane są obszary, które nie przynoszą żadnych nowych informacji.

Poszukiwania Mieczysława Haczka, 72-latka z Domu Chronionej Starości w Kęszycy Leśnej, prowadzone są wielotorowo, zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Przeszukiwane są tereny zielone, lasy, pola, pustostany oraz pobliskie miejscowości. Specjalistyczny sprzęt, takie jak quady, drony czy policyjny śmigłowiec wyposażony w urządzenie termowizyjne, wspomaga funkcjonariuszy w ich trudnych zadaniach. Niezmiennie aktywnie działają także przewodnicy z psami tropiącymi.

Zobacz:   Kontrole zakazu wyprzedzania ciężarówek na autostradzie A2 i S3

Dodatkowo, policjanci dokładnie sprawdzają wszelkie zgłoszenia i sygnały od mieszkańców. Na podstawie dotychczasowych ustaleń wynika, że Mieczysław Haczek był ostatnio widziany w niedzielę, 21 maja, około godziny 18:40 w miejscowości Pieski, poruszając się w kierunku miejscowości Zarzyń. Właśnie tam skoncentrowane zostały siły i środki zaangażowane w akcję poszukiwawczą.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionego Mieczysława Haczka, proszone są o kontakt pod numerem alarmowym 112.

Komentarze