Sąd aresztował dwie osoby. Jedna z nich pod pretekstem pomocy w uzyskaniu świadczeń socjalnych, weszła do mieszkania i ukradła starszej kobiecie prawie 36 tys. zł. Oszuści którzy okradli seniorkę mieli w w mieszkaniu złotą biżuterię i gotówkę w kwocie znacznie wyższej niż skradziona 85-latce. Za kradzież może grozić im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Oszuści okradli seniorkę na 36 tys. Wytypowali  ofiarę przed apteką, oferowali pomoc w uzyskaniu świadczeń socjalnych
fot. Policja

Niestety pomimo licznych apeli, wciąż dochodzi do oszustw a przestępcy wymyślają różne schematy działania tylko po to, aby po wzbudzeniu sympatii i ufności, wejść do mieszkania i ukraść wartościowe rzeczy. Podobnie było 11 stycznia 2021 roku w Międzyrzeczu.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Tym razem oszustka wytypowała swoją ofiarę na ulicy, przy aptece. Podczas rozmowy bardzo miła kobieta pytała na co seniorka choruje i do jakiego lekarza chodzi, służyła dobrymi radami. Gdy uzyskała informacje, że 85-letnia kobieta choruje na cukrzycę, zaoferowała pomoc w uzyskaniu zwrotu kosztów za leczenie twierdząc, że jest na to specjalny program unijny. Seniorka nieświadoma zagrożenia wpuściła miłą kobietę do domu.

📎  Zielonogórzanin Radosław Rademenez Blonkowski zwycięzcą plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni 2021"

Okradli seniorkę gdy wyszła do kościoła

Podczas rozmowy, zaczęła szukać odcinka swojej renty, który miał być niezbędny do wypełnienia dokumentów, wyjmując przy tym pieniądze – wszystkie swoje oszczędności. Oszustka podczas rozmowy twierdziła jeszcze, że kobiecie należy się paczka, którą może odebrać przy kościele. Ta nie zwracając uwagi na wyjęte wcześniej pieniądze, wyszła z nią z mieszkania i udały się w stronę kościoła. Jednak tam kobieta przyspieszyła i seniorka straciła ją z pola widzenia. Dopiero po jej powrocie do domu, okazało się, że na stole nie ma już zostawionych przez nią pieniędzy – prawie 36 tys. zł.

📎  VIII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego oraz XII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych zakończone

Policjanci po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie, przesłuchaniu świadków i przejrzeniu monitoringu miejskiego szybko ustalili jakim samochodem poruszała się kobieta. Ustalili również, że w popełnieniu przestępstwa mógł pomagać jej mężczyzna. Oszustów, którzy okradli seniorkę wytypowano szybko – okazało się, że kobieta jest już poszukiwana do podobnej sprawy w kraju.

W mieszkaniu oszustów którzy okradli seniorkę w Międzyrzeczu, policja znalazła inną biżuterię i dużą ilość gotówki – wideo: Policja

Podczas przeszukania mieszkania 53-letniej kobiety z Zielonej Góry, policjanci zabezpieczyli dużą ilość złotej biżuterii oraz pieniędzy w kwocie znacznie przewyższającej tą, która została skradziona seniorce z Międzyrzecza. Zarówno 55-latka, jak i 66-letni mężczyzna, który pomagał jej w popełnieniu przestępstwa, zostali zatrzymani i oboje usłyszeli zarzut kradzieży. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował ich na okres trzech miesięcy.

📎  Policja chwali korytarz życia na S3. "Kierowcy znów nie zawiedli"

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu analizują postępowania i sprawdzają, czy te same osoby mogły popełnić podobne przestępstwa na naszym terenie.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz