Sąd aresztował dwie osoby. Jedna z nich pod pretekstem pomocy w uzyskaniu świadczeń socjalnych, weszła do mieszkania i ukradła starszej kobiecie prawie 36 tys. zł. Oszuści którzy okradli seniorkę mieli w w mieszkaniu złotą biżuterię i gotówkę w kwocie znacznie wyższej niż skradziona 85-latce. Za kradzież może grozić im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Oszuści okradli seniorkę na 36 tys. Wytypowali  ofiarę przed apteką, oferowali pomoc w uzyskaniu świadczeń socjalnych
fot. Policja

Niestety pomimo licznych apeli, wciąż dochodzi do oszustw a przestępcy wymyślają różne schematy działania tylko po to, aby po wzbudzeniu sympatii i ufności, wejść do mieszkania i ukraść wartościowe rzeczy. Podobnie było 11 stycznia 2021 roku w Międzyrzeczu.

Tym razem oszustka wytypowała swoją ofiarę na ulicy, przy aptece. Podczas rozmowy bardzo miła kobieta pytała na co seniorka choruje i do jakiego lekarza chodzi, służyła dobrymi radami. Gdy uzyskała informacje, że 85-letnia kobieta choruje na cukrzycę, zaoferowała pomoc w uzyskaniu zwrotu kosztów za leczenie twierdząc, że jest na to specjalny program unijny. Seniorka nieświadoma zagrożenia wpuściła miłą kobietę do domu.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

Okradli seniorkę gdy wyszła do kościoła

Podczas rozmowy, zaczęła szukać odcinka swojej renty, który miał być niezbędny do wypełnienia dokumentów, wyjmując przy tym pieniądze – wszystkie swoje oszczędności. Oszustka podczas rozmowy twierdziła jeszcze, że kobiecie należy się paczka, którą może odebrać przy kościele. Ta nie zwracając uwagi na wyjęte wcześniej pieniądze, wyszła z nią z mieszkania i udały się w stronę kościoła. Jednak tam kobieta przyspieszyła i seniorka straciła ją z pola widzenia. Dopiero po jej powrocie do domu, okazało się, że na stole nie ma już zostawionych przez nią pieniędzy – prawie 36 tys. zł.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Policjanci po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie, przesłuchaniu świadków i przejrzeniu monitoringu miejskiego szybko ustalili jakim samochodem poruszała się kobieta. Ustalili również, że w popełnieniu przestępstwa mógł pomagać jej mężczyzna. Oszustów, którzy okradli seniorkę wytypowano szybko – okazało się, że kobieta jest już poszukiwana do podobnej sprawy w kraju.

W mieszkaniu oszustów którzy okradli seniorkę w Międzyrzeczu, policja znalazła inną biżuterię i dużą ilość gotówki – wideo: Policja

Podczas przeszukania mieszkania 53-letniej kobiety z Zielonej Góry, policjanci zabezpieczyli dużą ilość złotej biżuterii oraz pieniędzy w kwocie znacznie przewyższającej tą, która została skradziona seniorce z Międzyrzecza. Zarówno 55-latka, jak i 66-letni mężczyzna, który pomagał jej w popełnieniu przestępstwa, zostali zatrzymani i oboje usłyszeli zarzut kradzieży. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował ich na okres trzech miesięcy.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu analizują postępowania i sprawdzają, czy te same osoby mogły popełnić podobne przestępstwa na naszym terenie.