59-letni mieszkaniec jednej z wsi w gminie Skwierzyna, który zastawiał wnyki i kłusował na sarny, został zatrzymany przez policjantów i strażników leśnych. Mężczyzna nielegalnie pozyskaną zwierzynę leśną sprzedawał okolicznym mieszkańcom za alkohol.

59-latek zastawiał wnyki i kłusował na sarny. Upolowaną zwierzynę wymieniał za alkohol
fot. KPP w Międzyrzeczu, policja.pl

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki współpracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz funkcjonariuszy Straży Leśnej. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Skwierzyna nielegalnie pozyskuje zwierzynę leśną, a później sprzedaje okolicznym mieszkańcom za alkohol. Z ustaleń mundurowych wynikało, że proceder mógł trwać od dłuższego czasu, a łupem kłusownika były głownie sarny.

Skwierzyna: 59-latek kłusował na sarny żeby kupić alkohol

Policjanci podczas sprawdzenia terenu leśnego, ujawnili kilkadziesiąt sztuk pułapek, w których zwierzęta często umierają w okropnych męczarniach. Wszystkie wnyki zostały zabezpieczone a zatrzymany 59-latek przyznał się do kłusownictwa. Policjanci ustalili, że w okresie od połowy stycznia w ten sam sposób mógł pozyskać sześć saren, które później oprawiał i sprzedawał. Zgodnie z prawem łowieckim za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.