Podczas ostatniego długiego weekendu na drodze ekspresowej S3 w pobliżu Międzyrzecza doszło do zdarzenia drogowego. Utworzony przez kierowców tzw. korytarz życia na S3 pozwolił służbom ratunkowym sprawnie dotrzeć na miejsce i pomóc poszkodowanym.

Policja chwali korytarz życia na S3. "Kierowcy znów nie zawiedli"
fot. KPP w Międzyrzeczu

W niedzielę, 6 czerwca, na drodze ekspresowej S3 w rejonie Międzyrzecza doszło do kolizji w której brały udział dwa pojazdy. Uczestnikom stłuczki nic poważnego się nie stało jednak służby nie omieszkały pochwalić kierowców za utworzony przez nich korytarz życia na S3, który pozwolił im sprawnie dotrzeć na miejsce zdarzenia. To drugi w ostatnim czasie prawidłowo wykonany przejazd dla służby ratunkowych. Kilka dni temu, kierowcy utworzyli wzorowy korytarz życia dla służb na lubuskim odcinku autostrady A2.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"
Korytarz życia na S3 w rejonie Międzyrzecza 06.06.2021 – wideo: KPP w Międzyrzeczu

Korytarz życia” został wprowadzony do przepisów ruchu drogowego w celu umożliwienia przejazdu dla pojazdów ratowniczych, poprzez przesunięcie się stojących w korku pojazdów w kierunku najbliższych krawędzi drogi. Jest on niezbędny i konieczny dla szybkiego dotarcia służb do osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.