Policjanci drogówki, nakładają kolejne wysokie mandaty według nowego taryfikator, który wszedł w życie wraz z nowym rokiem. Tym razem czterocyfrowy mandat karny otrzymał kierowca, który wjechał na czerwonym na przejazd kolejowy, podcza gdy podnoszenie zapór nie zostało zakończone.

Wjechał na czerwonym na przejazd kolejowy. Dostał czterocyfrowy mandat
fot. Lubuska Policja

W czwartek, 20 stycznia, policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego mieszkańca Częstochowy. Mężczyzna zatrzymał się przed przejazdem kolejowym na ulicy Ciepielowskiej w Nowej Soli a gdy tylko pociąg przejechał i rogatki zaczęły się podnosić, ruszył przed siebie ignorując czerowne światło wyświetlanie na sygnalizatorze. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, który według nowego taryfikatora wyniósł aż 2000 złotych i 6 punktów karnych.

Zobacz:   130 km/h w obszarze zabudowanym - motocyklista stracił prawo jazdy

Nowa Sól: Na czerwonym na przejazd kolejowy

Policja przypomina, że w takich sytuacjach, wjazd na przejazd kolejowy jest dozwolony dopiero po całkowitym otwarciu rogatek oraz po zakończeniu wyświetlania przez sygnalizator czerwonego światła. Jak może zakończyć się ignorowanie przepisów przekonał się niedawno kierowca, którego auto utknęło na przejeździe kolejowym w Pliszce i wstrzymał ruch pociągów na trasie Budachów-Świnoujście.