Policjanci z Nowej Soli, wspólnie z funkcjonariuszami z Zakładu Karnego w Krzywańcu zaangażowai się w pomoc dla Antosi Młodzik. Razem z wolontariuszką Eweliną Wawrzyńczyk zorganizowali zbiórkę nakrętek i baterii, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze powolą przeznaczą na pokrycie kosztów przeszczepu paluszków u rocznej Antosi. „Wkręć się i Ty! Przynieś nakrętki i baterie do komendy, bo przecież fajnie jest pomagać!” – zachęcają.

Pomoc dla Antosi Młodzik
Pomoc dla Antosi Młodzik – fot. KPP w Nowej Soli

Nowosolscy policjanci systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. Kolejny raz zorganizowali zbiórkę nakrętek dla potrzebującego dziecka. Tym razem włączyli się w pomoc dla Antosi Młodzik, która urodziła się z wadą – jej paluszki nie wykształciły się tak, jak powinny. Jedynym sposobem na to, aby dziewczynka cieszyła się sprawną dłonią jest bardzo kosztowna operacja. Mają nadzieję, że dzięki tej inicjatywie Antosia będzie mogła bez problemu chwytać zabawki.

Zobacz:   Wirtualna strzelnica w Nowej Soli już otwarta. Inauguracyjny Turniej Strzelecki o Puchar Starosty

Jedna nakrętka czy bateria na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Dla jednych nakrętka czy bateria jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Pamiętajmy, że te niewielkie przedmioty, konsekwentnie zbierane, mogą wiele zdziałać.

W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Nakrętki i baterie można przynieść do komendy w godzinach 7.00-14.00 od poniedziałku do piątku i przekazać w/w osobie, w innym terminie można pozostawić w recepcji komendy.