Marcin Oleksy miał 23 lata, gdy jego życie diametralnie się zmieniło. Uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił nogę. Ale nie poddał się i zaczął stawiać pierwsze kroki w ampfutbolu, by ostatecznie zapisać się na kartach światowego futbolu.

Marcin Oleksy strzelił najpiękniejszą bramkę na świecie! To pierwszy polak, który zdobył nagrodę Puskása
Kadr z nagrania – fot. Twitter

Marcin Oleksy, mieszkaniec Ługów w gminie Otyń, został pierwszym Polakiem, który zdobył nagrodę Puskása – prestiżowe wyróżnienie przyznawane za najpiękniejszą bramkę na świecie. Jego trafienie, którego dokonał w meczu ampfutbolowej ekstraklasy 7 listopada 2022, zostało uznane za najlepsze na świecie podczas „Piłkarskiej Gali Oskarowej” FIFA Puskás Award. Jego Warta Poznań pokonała wówczas Stal Rzeszów 4:0.

Oleksy pokonał w finale konkursu gwiazdy piłki nożnej takie jak Richarlison z Tottenhamu oraz Dimitri Payet z Olympique Marsylia. Nagrodę odebrał w poniedziałek (27 lutego) na gali FIFA Best w Paryżu, gdzie był w towarzystwie takich sław jak Lionel Messi i Kylian Mbappe. Jest to pierwszy raz, kiedy ampfutbolista otrzymuje tak prestiżowe wyróżnienie, co dodaje temu sukcesowi jeszcze większej wartości.

https://twitter.com/goal/status/1630307810071179268

Marcin Oleksy przed wypadkiem był bramkarzem i grał w piłkę dla Arki Nowa Sól oraz Korony Kożuchów. Jednak tragiczne wydarzenie w 2010 roku zmieniło jego życie. Auto uderzyło w 150-kilogramowy walec, który przejechał mu przez nogi, a jedną z nich stracił. Przez dwa lata musiał jeździć na wózku, a następnie otrzymał protezę. Mimo że jego życie zmieniło się na zawsze, Oleksy nie poddał się i postanowił znaleźć nowy sposób na realizację swojej pasji. Dlatego postawił pierwsze kroki w ampfutbolu gdzie szybko zaczął osiągać niesamowite sukcesy.

Dziś Marcin Oleksy jest już na ustach całego świata, a jego historia jest inspiracją dla wielu ludzi. To człowiek, który nie poddał się w obliczu przeciwności losu, a dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy osiągnął największe sportowe wyróżnienie.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz