Metodą „na wnuczka” oszustom udało się wyłudzić od mieszkanki powiatu nowosolskiego pieniądze i biżuterię. Kobieta dodatkowo próbowała jeszcze wziąć pożyczkę w banku, jednak nowosolscy kryminalni w porę zdążyli uświadomić seniorkę, że to oszustwo. Policjanci zajmują się już tą sprawą i przypominają o racjonalnym myśleniu w takich sytuacjach oraz przestrzeganiu swoich bliskich przed tym procederem.

nie daj się oszukać
fot. Policja.pl

W środę, 22 lipca, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że syn obawia się o swoją starszą matkę i przypuszcza, że mogła zostać oszukana. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania i w ostatniej chwili powstrzymali starszą kobietę od wzięcia kredytu i podjęcia swoich wszystkich oszczędności. Niestety przestępcom udało się wcześniej odebrać pewną kwotę pieniędzy oraz biżuterię, którą seniorka miała w domu. 

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Nie daj się oszukać! Uwaga na nową metodę oszustwa na bon turystyczny, darmowe wczasy nie istnieją

Schemat działania przestępców jest zazwyczaj podobny. Oszuści dzwonią do starszych osób przedstawiając się jako członek rodziny i zapłakanym głosem opowiadają o nieszczęściu, jakie ich spotkało i błagają o pieniądze, które uratują ich z opresji. Policjanci zajmują się już tą sprawą i przestrzegają aby nie dać się oszukać. Przestępcy wykorzystują różne sposoby, żeby wzbudzić zaufanie i wyłudzić oszczędności.

Funkcjonariusze przypominają, aby być wyczulonym na tego typu sytuacje. Warto również uwrażliwiać domowników na przeróżne metody działania oszustów oraz wskazać, co należy zrobić, żeby nie stać się ich ofiarą.

Zobacz:   Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców pięciu powiatów. Kryteria kwalifikacji