Słubiccy policjanci zakończyli niebezpieczną jazdę mężczyzny podejmując pościg w Kunowicach. 38-letni kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 159 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym i nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli.

pościg w kunowicach
fot. Policja.pl

W czwartkowy wieczór, 5 listopada, patrol słubickiej drogówki kontrolował prędkość na jednej z ulic w Kunowicach. Kilka minut przed godziną 21 policjanci zauważyli osobowego Volkswagena, dla którego miernik prędkości wskazał, że kierowca w terenie zabudowanym pędzi z prędkością aż 159 kilometrów na godzinę.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Szaleniec za kierownicą Volkswagen kompletnie zignorował sygnały zatrzymujących go do kontroli drogowej funkcjonariuszy co spowodowało, że Ci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierowca nie zamierzał się jednak zatrzymywać i kompletnie ignorując przepisy wyprzedzał inne samochody na zakrętach i na podwójnej ciągłej. Droga była jego, przynajmniej do czasu kiedy jednym ze swoich manewrów nie zmusił innego kierowcy do gwałtownego hamowania. Po chwili jego ucieczka została zakończona przez siedzący mu na ogonie policyjny pościg.

📎  Ukradł z kościoła sprzęt fotograficzny gdy fotograf szykował oprawę uroczystości ślubnej

Kierowca próbował jeszcze zamienić się miejscami z pasażerem jednak nic to już nie dało. Jak się okazało za niebezpieczną jazdę odpowiedzialny jest 38-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Podczas wykonywanych czynności policjanci od kierującego poczuli zapach alkoholu. Pierwsze badania stanu trzeźwości potwierdziły przypuszczenia policjantów, wynik był pozytywny. Mężczyzna jednak odmówił poddania się szczegółowemu badaniu określającego jego stan trzeźwości, dlatego od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

38-latka zatrzymano do dalszych czynności procesowych, zatrzymano mu również prawo jazdy. Mężczyzna będzie odpowiadać przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę samochodem po alkoholu oraz za inne wykroczenia drogowe popełnione podczas ucieczki. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 

📎  Jechał przez miasto 106 km/h! Nie zatrzymał się do kontroli. Pościg w Sulechowie [wideo]