Dzielnicowa z Ośna Lubuskiego wspólnie z pracownikami OPS pomogła bezdomnemu, który potrzebował pomocy. Schorowany mężczyzna został przewieziony do placówki, w której znajdzie schronienie oraz otrzyma niezbędną pomoc. Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu słubickiego do informowania służb o bezdomnych, którzy szczególnie teraz potrzebują pomocy.

Pomogła bezdomnemu, wcześniej przynosiła mu ciepłe posiłki
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są bez wątpienia najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To funkcjonariusze, których głównym zadaniem jest podejmowanie działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w podległym rejonie. Dobry dzielnicowy to policjant pracujący blisko mieszkańców, potrafiący wsłuchiwać się w ich problemy i oczekiwania oraz skutecznie na nie reagować.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Zaginął Jacek Antończak. 54-latek wyszedł z domu i już nie wrócił

Taką dzielnicową jest asp. Katarzyna Kasik z posterunku w Ośnie Lubuskim, która we wtorek, 1 grudnia, otrzymała informację o schorowanym mężczyźnie, który potrzebuje pomocy. Okazało się, że jest to mężczyzna, który nie ma własnego miejsca zamieszkania. Sytuacja bezdomnego była już pani Kasi znana bo niejednokrotnie spotykała się nim i przynosiła ciepłe posiłki. Mężczyzna jednak nigdy nie chciał umieszczenia w placówce pomocowej.

Pomogła bezdomnemu

Po otrzymaniu zgłoszenia od zaniepokojonego mieszkańca Ośna Lubuskiego, policjantka od razu poinformowała pracowników OPS. Zapewniono mężczyźnie miejsce w ośrodku pomocowym. Został on już przewieziony do placówki, w której bezpiecznie przetrwa zimę oraz otrzyma niezbędną pomoc i opiekę.

📎  Zaginął Jacek Antończak. 54-latek wyszedł z domu i już nie wrócił

Kiedy temperatura gwałtownie spada pamiętajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Jak pomóc bezdomnym zimą? Przed wszystkim nie bądźmy obojętni i informujmy policję, Straż Miejską, OPS, pogotowie ratunkowe, gdy zauważymy osobę narażoną na utratę zdrowia, życia – wystarczy zadzwonić pod numer 112.