Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zabezpieczyli kradzione Mitsubishi ASX. Do sprawy zatrzymano 27-letniego Polaka.

Kradzione Mitsubishi warte 60 tys. złotych zatrzymane na przejściu granicznym w Świecku
fot. Straż Graniczna

W piątek, 11 grudnia, funkcjonariusze patrolu ze wspólnej polsko-niemieckiej placówki w Świecku, zatrzymali do kontroli jadącego w głąb Polski Mitsubishi ASX, który zamiast kluczyka miał w stacyjce łamak do zamków. Kierowcą mitsubishi okazał się 27-letni Polak, który nie przedstawił żadnych dokumentów pojazdu i nie potrafił wytłumaczyć skąd ma samochód.  

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Podczas prowadzonej kontroli ustalono, że założone tablice rejestracyjne nie są oryginalne i nie należą do kontrolowanego pojazdu. Oryginalne, niemieckie tablice rejestracyjne, znaleziono w samochodzie gdy przeszukiwano kradzione Mitsubishi.

📎  Przewoził ponad 2 tony tytoniu bez zgłoszenia. Ukrył telefon w skarpetce i tłumaczył się awarią

Pogranicznicy skontaktowali się z niemieckim właścicielem Mitsubishi ASX, który potwierdził kradzież i zobowiązał się do niezwłocznego zgłoszenia przestępstwa niemieckiej Policji. 27-latek został zatrzymany i przekazany słubickiej policji, która prowadzić będzie dalsze postępowanie w tej sprawie. 

Szacunkowa wartość zabezpieczonego auta to 60 tysięcy złotych.