Kryminalni ze Słubic wspólnie z policjantami z Rzepina ustalili nastolatków odpowiedzialnych za znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. Trzech nieletnich, którzy zdewastowali groby, dwóch w wieku 15 lat oraz jeden 16-latek, odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za zniszczenie 16 nagrobków.

Chuligani zdewastowali groby. Trzech nastolatków odpowie za zniszczenie 16 nagrobków
fot. Policja

Zgłoszenie o dewastacji grobów, na cmentarzu komunalnym w Rzepinie policjanci otrzymali w sobotę, 2 stycznia, w godzinach porannych. Policjanci niezwłocznie pojechali na teren nekropolii, gdzie ustalili, że doszło do zniszczenia 16 nagrobków. Wandale zdewastowali groby, wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę. Szybko podjęte zostały działania, mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za te bulwersujące zdarzenie.

Zobacz:   40-latek zatrzymany za kradzież na cmentarzu. Ukradł ozdoby z pomników i zaatakował świadka

Już kilka godzin od zgłoszenia ustalono, kto stoi za dewastacją nagrobków. Okazało się, że autorami tego chuligańskiego czynu byli trzej nieletni chłopcy – dwóch 15-latków z województwa zachodniopomorskiego oraz jeden w wieku 16 lat – mieszkaniec gminy Rzepin. Kryminalni ustalili również, że nieletni uszkodzili także szlaban znajdujący się na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie.

Nieletnim w obecności rodziców przedstawiono zarzuty, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.