W miniony weekend policjanci z słubickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Rekordzista pędził Fiatem z prędkością 118 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

Weekendowe kontrole prędkości w Kunowicach i Radachowie. Piraci stracili prawo jazdy
fot. policja.pl

O braku tolerancji dla piratów drogowych przekonali się w miniony weekend kierowcy, którzy w Kunowicach oraz Radachowie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy na trzy miesiące a za popełnione wykroczenia nałożyli na wszystkich mandaty oraz punkty karne.

Kontrole prędkości w Kunowicach i Radachowie

Pirat rekordzista wpadł 7 marca gdy funkcjonariusze prowadzili kontrole prędkości w Kunowicach. 47-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego jadący Fiatem, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 68 km/h. Tego samego dnia w Radachowie wpadł również 53-letni Lubuszanin oraz 61-letni mieszkaniec woj. pomorskiego. Pierwszy z nich przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h zaś drugi o 52 km/h.

Mężczyźni, zgodnie z przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Jeśli w tym czasie zdecydują się ponownie wsiąść za kierownicę, to okres ten przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna wpadka zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.