Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów słubickiej drogówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Motocyklista jechał 128 km/h w terenie zabudowany w rejonie przejścia dla pieszych.

Pędził motocyklem 128 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące
fot. KMP w Gorzowie Wlkp., policja.pl

Do interwencji zakończonej zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości doszło w sobotę, 29 maja, w godzinach porannych. Około godziny 8:30 w Górzycy policjant słubickiej drogówki zatrzymał 52-letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego, który motocyklem jechał o 78 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Motocyklista jechał 128 km/h w rejonie przejścia dla pieszych. 52-latek został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu również prawo jazdy.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Od początku roku policjanci na drogach powiatu słubickiego zatrzymali 30 kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.