WOTGames to rodzinne, darmowe pikniki sportowe organizowane w całej Polsce, 26. września, z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Rywalizacje sportowe będą prowadzone w kategoriach Rekrut oraz Terytorials. Na uczestników czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Najmłodsi doskonale odnajdą się w strefie Akademii terytorialsa. Żołnierze 12 WBOT będą na Was czekać od 11:00-16:00 w Drezdenku na Stadionie Miejskim im. Józefa Nojiego.

Piknik sportowy WOTGames w Drezdenku
fot. materiały prasowe/12WBOT

Tegoroczne święto Wojsk Obrony Terytorialnej, poza uroczystym apelem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, będzie miało wymiar sportowej rywalizacji. Poza formalnym świętowaniem, terytorialsom przyświeca cel wyzwolenia aktywności fizycznej i zaangażowania mieszkańców lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, 12WBOT zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad fair play – i taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych WOTgames.

Zobacz:   Zimowa aura sprzyja…saperom!

Do najmłodszych wraz z rodzicami (lub opiekunami), skierowana jest strefa Akademii Terytorialsa. Będzie to przestrzeń edukacyjno-zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Dzieci poznają tam tajniki służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych spotkają żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Poprzez zabawę, dzieci będą zdobywały sprawności, a uzbieranie ośmiu punktów, będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Wybrane zabawy Akademii Terytorialsa to na przykład: Sokole Oko, Szkoła Przetrwania czy chociażby Poszukiwacz Skarbów.

WOTGames w Drezdenku: wielkopolscy terytorialsi zapraszają na piknik sportowy

Na dorosłych czekają rywalizacje w strefie Wspaniała dwunastka. Jej nazwa związana jest z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. W ramach strefy Wspaniałej dwunastki będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii Rekrut lub Terytorials. Rekruci będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a Terytorialsi wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Zobacz:   Ferie z WOT 2024 - kolejna edycja przed nami

Wybrane konkurencje w ramach strefy Wspaniała dwunastka to na przykład: Relaks Celowniczego (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), Sprint Sapera (znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), Zaprawa Poranna (to próba szybkości w worku), Dostawa Amunicji (to bieg ze skrzynkami na czas). Pojawią się też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak Wymagający porucznik, Surowy sierżant, czy też Musztra z pojazdami. Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy wcześniej zarejestrować się na stronie wydarzenia.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy Park Sprzętu Technicznego, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie WOT oraz do strefy Plac apelowy, gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.

Zobacz:   182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Dodatkowo, podczas pikniku WOTGames w Drezdenku będzie można skorzystać z mobilnego punktu krwiodawstwa, punktu szczepień, czy punktu Narodowego Spisu Powszechnego.