Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę TIR-a, który tak się śpieszył, że na wzniesieniu i linii ciągłej postanowił wyprzedzić inne ciężarówki. Gdyby ktoś nadjechał z naprzeciwka doszłoby do tragedii. Całą sytuację nagrała policyjna kamera zamontowana w nieoznakowanym radiowozie. Takie wyprzedzanie TIR-em może kosztować 60-letniego kierowcę 30 tys. złotych.

Wyprzedzanie TIR-em
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w środę, 26 stycznia, na drodze krajowej numer 22. 60-letni kierowca TIR-a tak się śpieszył, że zapomniał o przepisach i zdrowym rozsądku i zaczął wyprzedzanie TIR-em innych ciężarówek na wzniesieniu i linii ciągłej. Niebezpieczny manewr nagrała kamera zamontowana w nieoznakowanym radiowozie.

Zobacz:   Obwodnica Przytocznej: GDDKiA złożyła wniosek o wydanie kluczowej dla inwestycji decyzji

Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli, policjanci odstąpili od ukarania 60-latka mandatem i skierowali jego sprawę do sądu. Teraz kierowcy grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

nagranie: Lubuska Policja

Od początku 2022 roku obowiązują nowe, bardziej restrykcyjne przepisy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wyższe kary za łamanie prawa na drogach mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Już w czasie pierwszych tygodni obecnego roku z wyższymi kwotami mandatów zapoznało się wielu kierowców.