Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, na drodze gruntowej niedaleko Zwierzyna w którym ucierpiał 19-letni chłopak. Z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi trafił do szpitala.

pasja
fot. Policja.pl

Jak niebezpieczna może być pasja, która nie toleruje popełniania błędów lub braku umiejętności przekonał się 19-letni chłopak, na drodze gruntowej niedaleko Zwierzyna koło Strzelec Krajeńskich. Młody pasjonat terenowych czterokołowców, jadąc swoim quadem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak silne było to uderzenie świadczą uszkodzenia na pojeździe którym jechał razem ze swoim kolegą. Mężczyzna najprawdopodobniej uderzył w kierownicę pojazdu.

Zobacz:   Nielegalny tytoń nie trafi na rynek. Skarb Państwa mógł stracić nawet 70 tysięcy złotych

Zobacz również: Śmiertelny wypadek motocyklisty na trasie Małomice-Lubiechów. Okoliczności i przyczyny tej tragedii ustali biegły

Pasażer nie doznał większych obrażeń, natomiast 19-latek, który siedział za kierownicą z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi trafił do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie przeszedł operację.

Zobacz również: Dramat na drodze, nie żyje troje nastolatków. Ścięli betonowy mur podczas dachowania

Jazda quadem, czy motocyklem to dla wielu osób pasja i sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu. Poważnych wypadków z udziałem quadów jednak nie brakuje. Najczęstszymi powodami jest: brawura i przecenianie swoich umiejętności. Ma to szczególne znaczenie z uwagi na fakt, że pojazdy posiadają mocne silniki umożliwiają jazdę w trudnym terenie a takie połączenie sprawia, że nawet niewielki błąd lub brak umiejętności może mieć poważne skutki.