32-latek wsiadł za kierownicę będąc pod działaniem narkotyków i alkoholu. Jazda nie skończyła się dla niego najlepiej bo uderzył w drzewo i próbował uciec ale uniemożliwił mu to przejeżdżający policjant, który był już po służbie. Auto przyszedł odebrać wujek 32-latka ale on z kolei był poszukiwany do odbycia kary.

Wypił i uderzył w drzewo. Po auto przyszedł wujek poszukiwany do odbycia kary
fot. Policja

Do takiej sytuacji doszło w miniony weekend w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Jej świadkiem był policjant wydziału kryminalnego, który był po służbie. Jechał akurat samochodem gdy zauważył jak kierowca Forda stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Dwóch kierowców, 6 przestępstw. Pościg w Szprotawie i Gozdnicy

Jak przyznaje w pierwszej kolejności, jak zawsze w takich przypadkach, towarzyszyło mu przekonanie o potrzebie pomocy poszkodowanemu ale szybko przekonał się, że ta nie jest potrzebna. Mężczyzna wysiadł z rozbitego samochodu i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz ruszył w pościg i zatrzymał go, próbując ustalić powód ucieczki.

Pierwszym było szczere wyznanie zatrzymanego 32-latka, że wcześniej trochę sobie wypił, co zostało zresztą po chwili potwierdzone przez strzeleckich policjantów ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce. Drugi powód poznali dopiero po wizycie w szpitalu, gdzie przeprowadzono kolejne badanie. Tym razem na zawartość narkotyków. Wynik pozytywny wskazał, że 32-latek zanim wsiadł za kierownicę zażywał środki odurzające. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

📎  Pijany kierowca cysterny zatrzymany w Połupinie. Wiózł tony łatwopalnego pyłu

Po auto przyszedł poszukiwany wujek

Na miejscu w którym 32-latek uderzył w drzewo pojawił się jego wuj, który przyszedł odebrać auto. Szybko okazało się jednak, że to niemożliwe ponieważ 47-latek był z kolei poszukiwany i miał do odbycia karę 14-stu miesięcy pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni trafili za kratki.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz