Choć na moment poczuć się jak prawdziwy policjant – to marzenie 12-letniego Cypriana, który zmaga się z chorobą nowotworową. Przy współpracy z fundacją Mam Marzenie, mundurowi przygotowali dla Cypriana wiele atrakcji i upominków. Dzięki nim chłopiec chociaż przez moment mógł zapomnieć o swojej chorobie.

Policjanci spełnili marzenie 12-letniego Cypriana
fot. KPP w Strzelcach Krajeńskich, policja.pl

Kilka tygodni temu z policjantami ze Strzelec Krajeńskich skontaktowali się wolontariusze z fundacji Mam Marzenie z prośbą o zorganizowanie spotkania z ciężko chorym Cyprianem. Marzeniem chłopca, który zmaga się z chorobą nowotworową jest służba w Policji. 12-latek interesuje się również motoryzacją, dlatego szczególnie interesowały go policyjne radiowozy i motocykle. W niedzielę, 7 marca, punktualnie o godzinie 11 na parking przed strzelecką komendę podjechał samochód, w którym siedział Cyprian ze swoimi rodzicami.

Zobacz:   Rowerzysta potrącił dziecko w Strzelcach Krajeńskich. Sprawa wkrótce trafi do sądu, grozi mu ogromna grzywna

Policjanci spełnili marzenie 12-letniego Cypriana

Kiedy chłopiec wysiadł z auta zobaczył atrakcje, na które niecierpliwie czekał. Marzenie 12-letniego Cypriana w końcu się spełniło. Mały bohater uważnie oglądał wyposażenie, które mundurowi wykorzystują w codziennej służbie. Cyprian mógł zobaczyć jak wygląda korespondencja policjantów z dyżurnym, kiedy potrzebna jest ich pilna interwencja. Chłopiec z ciekawością oglądał policyjny sprzęt, który na co dzień funkcjonariusze wykorzystują w służbie. Jednak największe wrażenie zrobił na nim nieoznakowany radiowóz wykorzystywany przez drogówkę. Chłopiec uważnie słuchał, gdy policjanci opowiadali, że pojazd jest wyposażony w specjalną kamerę, dzięki której udało się zatrzymać wielu piratów drogowych.

Zobacz:   Strzelce Kraj.: Miał być pewny i wysoki zysk a jest 60 tys. złotych straty. Kobieta padła ofiarą internetowych oszustów

Cyprian w przyszłości chce zostać policjantem, jednak już dziś wie, że służbę będzie pełnił w Wydziale Ruchu Drogowego. – Cyprian – trzymamy za ciebie kciuki. Liczymy, że w przyszłości będziesz jednym z nas. – mówią strzeleccy policjanci.

Wyjątkowy gość nie mógł zakończyć swojej wizyty w komendzie bez specjalnie przygotowanych dla niego upominków. Cyprian odebrał z rąk szefa strzeleckich policjantów inspektora Tomasza Zgirskiego między innymi Lupo – maskotkę Lubuskiej Policji i wiele innych gadżetów, również związanych z bezpieczeństwem. To jednak wciąż nie był koniec atrakcji dla Cypriana. 12-latek odebrał również specjalnego quada, którego ufundowała fundacja Mam Marzenie.

Zobacz:   Dotacje na zabytki, bazę sportową i turystyczną dla powiatu żarskiego i żagańskiego

Wszystkie atrakcje, które policjanci przy współpracy z fundacją przygotowali dla Cypriana sprawiły, że marzenie 12-letniego Cypriana spełniło się a na jego twarzy pojawił się uśmiech i chłopiec mógł zapomnieć o chorobie. Mamy nadzieję, że dzięki temu małemu bohaterowi nie zabraknie energii i wytrwałości w powrocie do zdrowie. – mówią policjanci.