Nowosolscy policjanci i tygrys Lupo pokazali spełnili marzenia 7–letniego Andrzejka, podopiecznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu i pokazali chłopcu jak wygląda policja. Chwile pełnych wzruszeń, wspólnych zabaw i pamiątkowych zdjęć, to coś, co zostanie w pamięci wszystkich. Najcenniejszym podziękowaniem dla policjantów były szczęście i nieoceniony uśmiech Andrzejka.

"Pokażcie mi proszę jak wygląda Policja". Policjanci spełnili marzenia 7-letniego Andrzejka
Policjanci z Nowej Soli spełnili marzenia 7-letniego Andrzejka – fot. Policja

Nie jest łatwo zdefiniować szczęście. Jednak jak mówią sami policjanci jest to właśnie radość, którą udaje się sprawiać, zwłaszcza najmłodszym. Jest miejsce w którym dzieci mają wielkie marzenia, ale także potrzebę długoterminowej opieki zdrowotnej. Sierż. Piotr Siuta z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wraz z kolegami i koleżankami rozkręcili magiczną akcję spełnienia dziecięcych pragnień.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Gorzowscy policjanci mają nowy radiowóz do obsługi wypadków drogowych

W czwartek, 10 grudnia, wraz z maskotką Lupo odwiedzili Zakład Opiekuńczo–Leczniczy dla Dzieci w Jaszkotlu koło Kątów Wrocławskich. Na teren placówki na sygnałach wjechał nowosolski radiowóz wypełniony po brzegi prezentami i łakociami. Już od progu na gości czekał wyjątkowy mieszkaniec placówki – Andrzejek, którego wielkim marzeniem było poznać prawdziwych policjantów. Zwrócił się więc do nich z prośbą: „Pokażecie mi jak wygląda Policja”.

Funkcjonariusze z różnych wydziałów opowiedzieli małemu Andrzejkowi na czym polega ich praca. Wszystko zostało zarejestrowane i przekazane w formie filmu. Otrzymał także swój własny imiennik, tarczę ruchu drogowego, sygnalizator, czapkę, wygrawerowaną tabliczkę oraz zdjęcia policjantów.

Zobacz:   Spełnili marzenia podopiecznych stowarzyszenia "Dalej Razem"

„Pokażcie mi proszę jak wygląda Policja”

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu kilkudziesięciu mundurowych ich rodzin oraz osób postronnych, udało się zebrać bardzo dużo przydatnych rzeczy, w tym materiałów edukacyjnych, zabawek oraz łakoci. Wszyscy podopieczni przebywający w placówce otrzymali świąteczne niespodzianki. Końcowym punktem odwiedzin, były wspólne zdjęcia.

Policjanci również otrzymali prezenty: piękne rysunki, ciepłe, pełne wzruszeń listy, które z pewnością pozostaną na zawsze w ich sercach. – Zobaczyć radość i szczęście – nieocenione! – mówią nowosolscy mundurowi. – Warto pomyśleć nawet o małym geście, drobnym prezencie, ciepłym słowie, szczególnie przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. – dodają.

Zobacz:   Policja: Winobranie 2021 jednym z najspokojniejszych w ostatnich latach