Strzeleccy policjanci uratowali tonącego mężczyznę. St. post. Krystian Jadwiżyc i post. Patryk Lewera wyciągnęli z lodowatej wody tonącego 57-latka. Po wyciągnięciu na brzeg mężczyzna odzyskał oddech, jednak temperatura jego ciała wynosiła zaledwie 28 stopni Celsjusza. 57-latek został przewieziony do szpitala.

Strzelce Kraj.: Policjanci uratowali tonącego mężczyznę. Radiowóz zatrzymał burmistrz
fot. KPP w Strzelcach Krajeńskim, policja.pl

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 marca, koło godziny 20:30. Uwagę policjantów ze Strzelec Krajeńskich zwrócił mężczyzna, który dawał znaki, aby zatrzymać radiowóz. Wtedy okazało się, że jest to Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder, który poinformował o wołaniu o pomoc dobiegającego z jeziora Górnego. Policjanci opuścili radiowóz i ruszyli z pomocą.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Na miejscu około czterech metrów od brzegu zauważyli mężczyznę znajdującego się w wodzie, z którym nie było już kontaktu. jedynym sposobem na udzielenie pomocy było szybkie wyciągnięcie topielca z wody. Krystian Jadwiżyc wszedł do jeziora przy asekuracji kolegi trzymającego go za rękę.

Strzelce Krajeńskie: Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg i ułożeniu go w bezpiecznej pozycji, powiadomili służby medyczne. Dzięki pomocy mundurowych mężczyzna wypluł wodę, którą się zakrztusił i odzyskał oddech. Chwilę potem na miejsce przyjechała straż pożarna i zespół pogotowia ratunkowego, który przewiózł mężczyznę do szpitala. Pomoc przyszła w ostatniej chwili bo temperatura ciała 57-latka spadła do zaledwie 28 stopni Celsjusza.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz