37-letniego handlarz heroiną z Sulęcina został zatrzymany przez kryminalnych. Mężczyzna usłyszał łącznie 7 zarzutów, w tym posiadania, odpłatnego udzielania oraz wewnątrzwspólnotowego przewozu narkotyku. Diler może spędzić nawet 10 lat za kratami.

Handlarz heroiną zatrzymany. To najbardziej uzależniający narkotyk świata. Diler usłyszał 7 zarzutów
fot. Policja

W środę, 17 lutego, w Sulęcinie został zatrzymany 37-letni handlarz heroiną. Dilerzy na ulicach to ogromny problem, który wpędza kolejne osoby w zgubny, niekiedy śmiertelny nałóg. Jednym z najcięższych i najbardziej uzależniających narkotyków jest heroina. Nic dziwnego, że walka z przestępczością narkotykową to jedno z priorytetowych działań policji.

Sulęcin: Diler handlujący heroiną zatrzymany

Według ustaleń kryminalnych, zatrzymany 37-letni diler narkotykowy handlował heroiną – najbardziej uzależniającym narkotykiem świata. W trakcie prowadzenia czynności, policjanci znaleźli przy mężczyźnie przygotowane do sprzedaży porcje tej śmiertelnej substancji. Mężczyzna trzymał je w bieliźnie, w specjalnie przygotowanej do tego celu skrytce.

Zobacz:   Włamywacze stojący za serią kradzieży w gminach Sulechów, Bojadła, Trzebiechów i Sława zatrzymani. Starty to ponad 200 tys. zł

Handlarz heroiną z Sulęcina usłyszał łącznie 7 zarzutów. Wśród nich jest zarzut posiadania i odpłatnego udzielania heroiny a także wewnątrzwspólnotowego przewozu narkotyku. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, tym razem grozi mu wyrok nawet 10 lat lat pozbawienia wolności.

Sprawdź: Olej konopny, olejki i kosmetyki CBD oraz akcesoria na Cannabis Platinum

Jak uzależnia heroina?

Heroina to jeden z najbardziej uzależniających narkotyków świata, który uzależnia od razu. Już pierwsza dawka tego opiatu powodu wyrzut dopaminy na poziomie ośrodka nagrody w mózgu, prowadząc do uzależnienia psychicznego, czyli nie możliwej do opanowania chęci ponownego zażycia. To wyjątkowo niebezpieczny narkotyk, ponieważ jego śmiertelna dawka jest zaledwie pięciokrotnie wyższa od tej potrzebnej do wprowadzenia człowieka w stan odurzenia.

Zobacz:   Pościg za motocyklistą w Zielonej Górze – w tle narkotyki i brak uprawnień

Odstawienie heroiny powoduje m.in. nadmierną potliwość, ból mięśni, kości, brzucha, głowy, jednoczesne wymioty oraz obstrukcję. Narkotyk szybko wyniszcza organy wewnętrzne, w tym mózg, serce, nerki i naczynia krwionośne.