Świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży… siodła wartego 1000 zł. Wydawać by się mogło, że kradzieże siodeł czy też koni zdarzać się będą już tylko w filmach o przeszłości. Nic bardziej mylnego, jazda konna w formie rekreacji, sportu czy rehabilitacji jest dziś bardzo popularna.

skradzione siodło
fot. Policja.pl

Do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że w okresie ostatnich 2 tygodni zostało skradzione mu siodło o wartości 1000 zł. Początkowo, można by uznać kradzież siodła jako zdarzenia należące do dalekiej przeszłości, jednakże nic bardziej mylnego. Jazda konna, rekreacyjnie bądź też sportowo, w formie rehabilitacji jest dziś bardzo popularna a oporządzenie wymagane do jazdy konnej jak np. siodło, nie należą do tanich przedmiotów.

Dzięki pracy funkcjonariuszy z pionu kryminalnego świebodzińskiej komendy w krótkim czasie udało się zarówno zatrzymać sprawcę jak i odzyskać utracone siodło. W związku z przestępstwem z art.278 Kodeksu Karnego 62 letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz również: Ukradł w nocy trzy konie. Tłumaczy, że chciał uratować zwierzęta, które zdezorientowane szły ciemną drogą

Kradzież to jedno z najstarszych i najpospolitszych przestępstw. Chęć sięgnięcia po cudzą rzecz i wzbogacenia się, bez włożenia w to wysiłku, towarzyszy ludziom prawdopodobnie od samego początku. Poniesiona strata materialna czy też sentymentalna, niezbędny wysiłek włożony w to by coś wykonać, zdobyć, kupić lub sytuacja materialna czy też życiowa w której pozostaje okradziona osoba nie interesuje złodzieja. Dlatego też, do każdego zdarzenia, policjanci podchodzą z takim samym zaangażowaniem oraz powagą. Czas jaki minął od kradzieży do zgłoszenia jest bardzo ważny i ma duży wpływ na możliwość odzyskania skradzionego mienia. Niestety czasami jest on dość znaczny.