Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie 17-letni kierujący zatrzymany przez policjantów ze Świebodzina. Młody mężczyzna jeździł ze „znajomymi” po mieście w stanie bliskim upojenia alkoholowego. Śledczy sprawdzą teraz, gdzie pijany 17-latek kupił alkohol w Świebodzinie.

Pijany 17-latek jeździł ze znajomymi po mieście. Gdzie kupił alkohol w Świebodzinie? Tego dowie się policja
Przedmiotem działań służb, będzie fakt, w jaki sposób pijany 17-latek wszedł w posiadanie alkoholu – fot. Policja

Eliminowanie zagrożeń, w tym tych na drodze to jedno z podstawowych zadań policji. – Jest wiele zachowań mogących świadczyć, o tym, że kierowca nie ma uprawnień lub jest nietrzeźwy, np. sposób jazdy. Podczas patrolu zwracanie uwagi na takie „symptomy” staje się w pewnym momencie bezwiedne, automatyczne. – mówią policjanci ze Świebodzina.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Ciężarówka wywróciła się na S3. Droga była zablokowana kilkanaście godzin

Sytuacja wyglądała tak również w przypadku zatrzymania nietrzeźwego kierowcy w sobotę. O godzinie 23:25 patrol z zauważył jadące przez miasto Audi ale to sposób jazdy najmocniej przyciągnął ich uwagę. Postanowili więc skontrolować auto.

Kierowca zatrzymał się po włączeniu sygnałów a gdy funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę ich podejrzenia się potwierdziły. Kierowca nie tylko był pijany ale nie posiadał też prawa jazdy. Nie mógł go posiadać, ponieważ był zbyt młody, by móc je wyrobić. Badanie na zawartość alkoholu wskazało 1,8.

Pijany 17-latek bez uprawnień dopiero w nadchodzącym roku ukończy 18 lat. W związku z popełnionym przez niego przestępstwem oraz wykroczeniem sprawa zostanie skierowana do Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, a następnie do Sądu Rejonowego w Świebodzinie. Policjanci będą również ustalać, w jaki sposób nieletni wszedł w posiadanie alkoholu.

Zobacz:   Śmiertelny wypadek w Mostkach. Dostawcze Ducato dachowało przez 100 metrów