W minioną niedzielę w nocy policjanci zatrzymali 17-latka kierującego Chryslerem Voyagerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uszkodził policyjny radiowóz oraz inny samochód, a także zniszczył barierki ochronne przy jednym z przejść dla pieszych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 17-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Pościg w centrum Zielonej Góry zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Pościg w centrum Zielonej Góry za pijanym 17-latkiem. Uszkodził radiowóz i barierki przy przejściu
fot. Policja

Do pościgu doszło w niedzielę w nocy, tuż przed godziną 3. To wtedy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od świadka o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy, który uderzył w barierki ochronne przy jednym z przejść dla pieszych, a także uszkodził samochód zaparkowany na ul. Bohaterów Westerplatte. Do działań natychmiast ruszyły policyjne patrole.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Wniosek o odwołanie marszałek. Trzęsienie ziemi czy burza w szklance wody?

Okazało się, że policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego Chryslerem na ul. Boh. Westerplatte. 17-latek zatrzymał się na chwilę, a gdy zobaczył, że policjanci wysiadają z radiowozu, gwałtownie ruszył i uszkodził policyjny radiowóz. Wtedy mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym pojazdem. Po kilku minutach, na Wojska Polskiego, kierujący Chryslerem zjechał nagle na przeciwny pas jezdni, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w drzewo.

Siedzący za kierownicą 17-latek został uwięziony w samochodzie tak, że potrzebna była pomoc strażaków, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu uwolnili zakleszczonego mężczyznę. Kierowca i towarzyszący mu pasażer zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Zielonogórscy policjanci będą teraz ustalać wszystkie okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że oprócz 17-latka, Chryslerem kierował także 22-letni pasażer. Badanie na obecność alkoholu wykazało u kierowcy 1,7 promila, natomiast pasażer odmówił poddania się badaniu, dlatego została mu pobrana krew do badań.

Zobacz:   Zabytkowy parowóz z 1909 r. stanie w skansenie przy Morwowej
Pościg w centrum Zielonej Góry za pijanym 17-latkiem – wideo: Policja

17-latek za którym ruszył pościg w Zielonej Górze wkrótce usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli i uszkodzenie radiowozu. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Podczas prowadzonego postępowania śledczy wyjaśnią także jaki udział w nocnej ucieczce i całym zdarzeniu miał 22-letni pasażer. Z pewnością w ustaleniu wszystkich okoliczności pomogą nagrania z miejskiego monitoringu.

W związku z tym zdarzeniem podziękowania należą się zielonogórskim taksówkarzom, którzy zaangażowali się w pomoc policji, a także przekazali nagrania z rejestratorów w swoich samochodach.

Zobacz:   Policja: Winobranie 2021 jednym z najspokojniejszych w ostatnich latach