Wtorkowy pościg w Żarach zakończył się zatrzymaniem 19-letniego kierowcy Audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Młody mężczyzna staranował radiowóz blokujący mu drogę. Jak się okazało uciekał, bo nie posiadał uprawnień do kierowania. Tester narkotykowy wykazał, że był on pod wpływem metamfetaminy, którą posiadał także przy sobie.

wypadek w Żarach, 19-latek staranował radiowóz na policyjnej blokadzie
fot. Policja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 24 listopada. Policjanci z żarskiej drogówki, zauważyli Audi, które gwałtownie przyspieszyło przejeżdżając obok radiowozu. To zachowanie zawróciło uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Zobacz:   Glovo w Żarach dostarczy jedzenie i zakupy do domu

Staranował radiowóz na policyjnej blokadzie

Po włączeniu sygnałów mężczyzna zignorował je i ponownie przyspieszył rozpoczynając ucieczkę. W ślad za nim w pościg ruszyli mundurowi. Kierowca uciekając ulicami Żar wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz nie stosował się do znaków drogowych. Jego  ucieczka zakończyła się gdy staranował radiowóz, który włączył się do działań ustawiając blokadę. Policjanci w tym momencie nie dali mężczyźnie możliwości kontynuowania pieszej ucieczki i natychmiast go zatrzymali.

Zachowanie zatrzymanego 19-latka wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test dał wynik pozytywny i wskazał metamfetaminę. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została od mężczyzny krew. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli przy 19-latku narkotyki, a test wskazał, że jest to metamfetamina. Jak się okazało mieszkaniec województwa śląskiego nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Zobacz:   Usługi archiwistyczne - co warto wiedzieć?

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na dalsze czynności. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia drogowe odpowie teraz przed sądem.