32-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sadowego zakazu odpowie również za kradzież. W trakcie interwencji policjanci ujawnili kradzione narzędzia, które schował pod kurtką.

Schował pod kurtką kradzione narzędzia. Mogłoby się udać gdyby wcześniej nie wypił
fot. Policja

W poniedziałek, 21 grudnia w Świebodzinie zatrzymano do kontroli samochód. Sposób jazdy kierowcy sugerował, że może prowadzić pod wpływem alkoholu i rzeczywiście, badanie wykazało, że zatrzymany mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że 32-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Kradzione narzędzia pod kurtką

To jednak nie był koniec jego kłopotów. W trakcie interwencji, jeszcze kiedy mężczyzna siedział za kierownicą, policjanci zwrócili uwagę na przedmiot wystający spod jego kurtki. Była to wyrzynarka i wyglądała na zupełnie nową. Policjanci nabrali podejrzeń, ze przedmiot, który schował pod kurtką może pochodzić z kradzieży. Po chwili, przy wsparciu drugiego patrolu potwierdzono, ze mężczyzna chwilę wcześniej dokonał kradzieży elektronarzędzi w jednym ze sklepów.

📎  Ustalono tożsamość tajemniczego pasażera pociągu relacji Berlin - Warszawa

Kradzione narzędzia wróciły do sklepu a zatrzymany mężczyzna oprócz kary za kierowanie pod wpływem alkoholu – za co grozi nawet 3 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna, obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej – odpowie też za kradzież w markecie.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz