Świebodzińscy policjanci w niecałe 40 minut odzyskali skradzione z karetki wyposażenie techniczne. W trakcie interwencji mężczyzna, który okradł karetkę przystawił sobie nóż do gardła.

Okradł karetkę a potem zagroził samobójstwem
fot. Policja

Wyposażenie karetki to sprzęt niezbędny do ratowania życia. Każdy z elementów, zależnie od sytuacji może okazać się kluczowy. Nawet wydawałoby się, element tak prozaiczny jak drukarka jest istotny, ponieważ medycy natychmiastowo, do ręki dostają wyniki i informacje o stanie pacjenta. Dlatego też dewastacja lub kradzież sprzętów medycznych należą do przestępstw, których szybkie wykrycie jest priorytetem dla służb.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Specjalista od osób zaginionych, Piotr Starkiewicz. Wielu zawdzięcza mu życie

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w piątek, 8 stycznia, w powiecie świebodzińskim. Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży drukarki z karetki pogotowia. Wezwani na miejsce mundurowi w niecałe 40 minut ustalili i odnaleźli mężczyznę, który okradł karetkę. Mężczyzna na ich widok wbiegł do swojego mieszkania i chwycił za nóż, który przystawił sobie do gardła. Błyskawiczna i profesjonalna reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Zdążyli oni obezwładnić mężczyznę i odebrać mu nóż zanim zrobił sobie krzywdę.

Skradzione wyposażenie karetki odzyskano, jednak kiedy mężczyzna uciekał przed policją, wyrzucił drukarkę z rąk i uderzyła ona w mur. W wyniku dalszych czynności ustalono, że jest on także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zobacz:   Specjalista od osób zaginionych, Piotr Starkiewicz. Wielu zawdzięcza mu życie