Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, odpowiedzialnego za włamania na ogródki działkowe w Świebodzinie. Dzięki skutecznym działaniom policjantów ze Świebodzina udało się odzyskać prawie wszystkie skradzione przedmioty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Seryjny włamywacz zatrzymany. 21-latek odpowie za włamania na ogródki działkowe w Świebodzinie
fot. Pixabay

Okres zimowy to dla działkowiczów w zdecydowanej większości czas przerwy. Tylko nieliczni odwiedzają swoje ogrody. Większość zabezpieczyła działki przed mrozami i oczekuje na nadejście wiosny. Niestety jest to moment z którego usiłują skorzystać złodzieje. To właśnie najczęściej w tym okresie najczęściej mają miejsce włamania na ogródki działkowe, kradzieże czy uszkodzenia mienia.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Świebodzińscy policjanci regularnie patrolują rejony ogrodów i zwracają uwagę na każdą podejrzaną aktywność. W ten sposób w listopadzie ubiegłego roku zatrzymali idącego z łupem włamywacza. Próbował on wynieść skradzione narzędzia oraz elementy wyposażenia poza teren ogrodów. Mężczyźnie, dzięki intensywnej pracy policjantów z wydziałów dochodzeniowo-śledczego oraz kryminalnego postawiono zarzuty włamania, kradzieży oraz uszkodzenia mienia na terenie ośmiu działek.

W trakcie prowadzenia postępowania, podejrzanemu postawiono kolejny zarzut włamania na terenie ogrodów działkowych z października. W styczniu 2021 roku ponownie doszło włamania na ogródki działkowe w Świebodzinie – a właściwie całej serii bo zgłoszono ich aż sześć. Skradzione przedmioty zostały poukrywane i przygotowane do wyniesienia na terenie ogrodów.

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji

W krótkim czasie wytypowano podejrzewanego. Pomimo, iż usiłował się ukrywać został szybko zatrzymany. Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina sąd zastosował wobec 21-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie przedstawiono łącznie 15 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Podejrzany działał w warunkach recydywy. Oznacza to, że odbywał on już karę pozbawienia wolności, w wymiarze nie mniejszym niż 6 miesięcy w okresie ostatnich 5 lat za tego typu przestępstwach. W konsekwencji wyrok jaki mężczyzna może otrzymać za włamania zaczyna się od połowy maksymalnej kary, czyli w tym wypadku minimum 5 lat pozbawienia wolności.