Sezon na wykonywanie prac na terenie ogródków działkowych dobiega końca. Ważne, aby dobrze zabezpieczyć mienie wykorzystywane na działce przed kradzieżą. Przypominamy o kilku podstawowych zasadach jak zabezpieczyć działkę w trosce o ochronę naszego mienia.

jak zabezpieczyć działkę
fot. Pixabay

Jesienne porządki na terenie ogródków działkowych u większości działkowiczów powoli dobiegają końca. Martwy sezon na spędzanie czasu na działce niestety jest doskonałą okazją dla złodziei, których łupem padają głównie maszyny rolnicze, narzędzia oraz inne przydatne mienie. Dlatego przed zakończeniem ostatnich prac na terenie swojego ogródka działkowego warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pomogą uchronić mienie przed kradzieżą.

Przede wszystkim należy:

  • Nie pozostawiać na działce żadnych wartościowych rzeczy
  • Opuszczając teren ogródka zamknąć drzwi do altanki, a okna odpowiednio zabezpieczyć. Zamki w drzwiach powinny być atestowane
  • Nie pozostawiajmy kluczy od altanki pod wycieraczką, bądź w innym łatwo dostępnym miejscu
  • W trakcie przebywania na terenie ogródków działkowych warto zainteresować się osobami spacerującymi po alejkach
  • Główne bramy wejściowe powinny być zamykane na klucz, jest to już ewentualna pierwsza przeszkoda do pokonania
  • Sprzęt ogrodniczy oraz kosiarki i inne narzędzia powinny być pochowane w niedostępnych miejscach. Nigdy nie pozostawiajmy mienia na widoku, również jeśli znajduje się on w altance, umieśćmy mienie w takim miejscu, aby nie udało się go dostrzec przez okno

Jeśli zauważysz coś niepokojącego, masz jakiekolwiek sugestie, które mogą poprawić bezpieczeństwo na terenach ogródków działkowych powinieneś takie problemy zgłaszać do dzielnicowego. Natomiast wszelkie kradzieże oraz włamania na ogródki działkowe należy zgłaszać niezwłocznie na numer alarmowy 112.