Pani Wioletta Kruszkowska-Grycz, na co dzień pracuje jako policjantka we wschowskiej komendzie. Podczas wizyty na cmentarzu znalazła torebkę z dokumentami i sporą kwotą w gotówce. Zgubione 14,5 tys. złotych w ciągu godziny wróciło do właścicielki.

Policjantka zwróciła znalezioną torebkę właścicielce. W środku było 14,5 tys. zł w gotówce
Asp. Wioletta Kruszkowska-Grycz zwróciła znalezioną torebkę z 14,5 tys. złotych w środku właścicielce – fot. KPP we Wschowie

Policjantka niecodzienne znalezisko zauważyła podczas wizyty na cmentarzu. Mimo, że była poza służbą, zabezpieczyła znalezioną torebkę z dokumentami oraz 14,5 tys. zł w gotówce i natychmiast podjęła próbę zwrócenia zguby właścicielce. Ponieważ nie mogła skontaktować się z kobietą, torebkę wraz z całą zawartością przyniosła do komendy we Wschowie. Już po chwili zguba trafiła do właścicielki.

Zobacz:   Podejrzany o kradzieże paliwa 22-latek zatrzymany przez policjanta po służbie

Wschowa: Policjantka zwróciła znalezioną torebkę. W środku było 14,5 tys. zł w gotówce

Do podobnej sytuacji doszło kilka dni wcześniej w Sławie. Jeden z mieszkańców pojawił się w komisariacie ze znalezioną na ulicy gotówką w kwocie blisko 2 tys. złotych. Także w tym przypadku udało się odnaleźć właściciela. Z kolei w Cigacicach znalezione na ulicy ponad 2 tys. złotych wróciło do właściciela, zanim ten zorientował się, że je zgubił.