Dzięki wschowskim policjantom i Ratownictwu Wodnemu Sława, udało się spełnić jedno z marzeń podopiecznych głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”. Wycieczka po pięknym Jeziorze Sławskim bardzo się spodobała.

Podopieczni stowarzyszenia "Dalej Razem" z Głogowa w Sławie
fot. KPP we Wschowie

Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” z Głogowa zwróciło się do policjantów ze Wschowy, z prośbą o pomoc w urealnieniu marzeń swoich podopiecznych. Zadanie dla mundurowych polegać miało na przygotowaniu podróży łodzią po Jeziorze Sławskim oraz przybliżenie pracy policyjnej.

W weekend, 4 września, pogoda dopisała i już po godzinie 11 na pomoście spotkali się z młodzieżą stowarzyszenia. Dzięki uprzejmości i wieloletniej współpracy z Ratownictwem Wodnym Sława młodzi podopieczni stowarzyszenia odbyli podróż po Jeziorze Sławskim a na ich twarzach pojawiły się uśmiechy i zachwyty.

Zobacz:   Po kradzieży z domku letniskowego, 57-latek schował się z łupem w jeziorze

Na zakończenie ich wizyty w Sławie policjanci przekazali im drobne upominki. – Z naszej strony wierzymy, że udało nam się spełnić jedno z marzeń, które związane było z przeżyciem nowych doświadczeń. – mówi komisarz Maja Piwowarska z KPP we Wschowie.