Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z samorządowcami podczas swojej wizyty we Wschowie. Rozmawiano o naborze do II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz szansach, jakie ze sobą niesie kolejna edycja programu.

Wizyta Wojewody we Wschowie. Rozmawiano o Polskim Ładzie
fot. LUW, gov.pl

– Spotkania z samorządowcami są niezmiernie ważne; stanowią dużą inspirację i skarbnicę wiedzy o problemach, o których wojewoda powinien wiedzieć, które dotyczą mieszkańców naszego województwa, a które przecież skupiają się we wspólnotach samorządowych. Tutaj nie ma znaczenia, jaką opcję polityczną się reprezentuje, bo żyjemy w państwie demokratycznym i każdy z nas ma prawo mieć swoje poglądy, natomiast służymy w tym wypadku jednej sprawie – sprawie rozwoju naszego województwa, służby dla jego mieszkańców – powiedział podczas uroczystości otwarcia Wojewoda Lubuski.

Zobacz:   Strażacy z Nowej Soli otrzymali potężny pojazd specjalny za ponad 3 mln. złotych. Nowa drabina sięga 41 metrów!

W pierwszym naborze do programu „Polski Ład” powiat wschowski otrzymał 14 893 370 zł na realizację lokalnych inwestycji. Dzięki środkom możliwe będzie wymiana okien i przebudowa dachu w budynku szkoły, a także modernizacja dróg powiatowych.

Nabór do drugiej edycji programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych trwa do 15 lutego 2022. Każda jednostka samorządu terytorialnego może zgłosić maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie i otrzymać do 95% dofinansowania projektu. Ruszył również nabór dla powiatów oraz gmin, w których funkcjonowały PGR-y. W tym przypadku samorządy mogą się ubiegać nawet o 98% bezzwrotnego dofinansowania.