W sobotę, 6 maja, odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sławie. Podczas uroczystości wyróżniony został młodszy aspirant Wojciech Brzechwa z Komisariatu Policji w Sławie. Za swoją bohaterskość i profesjonalizm w akcji podczas zeszłorocznych wakacji został odznaczony Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana.

Sławski policjant-strażak z OSP Kondratów odznaczony Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana
Wojciech Brzechwa odznaczony Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana – fot. KPP we Wschowie

W lipcu ubiegłego roku, mł. asp. Brzechwa został skierowany na miejsce kolizji na jednym z parkingów sklepowych, gdzie w trakcie wykonywania oględzin pojazdów podbiegł przechodzień informujący, że na chodniku leży mężczyzna, który chwilę wcześniej zasłabł i stracił przytomność. Dzielnicowy podjął reanimację, udzielił mężczyźnie pomocy i uratował mu życie. Za swoje bohaterstwo i działanie na rzecz innych Wojciech Brzechwa został wyróżniony Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana.

Zobacz:   Próbował wynieść kradzione produkty w starych kaloszach. Zatrzymał go policjant po służbie

Sława: Walka o życie mężczyzny w centrum miasta

Walka o życie mężczyzny w centrum Sławy – nagranie: Lubuska Policja

W trakcie sobotniej uroczystości Dnia Strażaka, Brzechwa, który jest również druhem – prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konradowie wyróżniony został Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana. Wyróżnienie Brzechwy to nie tylko zaszczyt, ale również potwierdzenie, że zaangażowanie policjantów i strażaków w codziennej pracy oraz ich poświęcenie dla dobra innych jest doceniane. Wyróżnienia takie, jak Krzyż Rycerski Świętego Floriana, są zasłużonym uznaniem dla ich poświęcenia i pracy.

Komentarze