Podczas kontroli drogowej w poniedziałek rano, została zatrzymana kolejna grupa migrantów, którzy nielegalnie przybyli do Polski, kończąc tym samym swoją podróż do Niemiec. Zdarzenie miało miejsce w powiecie wschowskim podczas akcji Trzeźwość na drodze krajowej DK12.

Kolejna grupa migrantów zatrzymana w drodze do punktu przerzutowego na granicy
fot. Lubuska Policja

Policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na nierówny tor jazdy przejeżdżającego Forda, co sugerowało, że kierowca mógł być nietrzeźwy. Okazało się jednak, że za kierownicą znajdował się obywatel Ukrainy, a na tylnych fotelach było ośmiu mężczyzn z Afganistanu, którzy siedzieli ściśnięci w samochodzie. To kolejna grupa migrantów zatrzymana przez służby w ostatnich dniach.

Zobacz:   18-latek przewoził w osobówce jedenastu migrantów

Zachowanie mężczyzn, ich ubranie, bagaże, płaszcze przeciwdeszczowe i namioty wskazywały na to, że podróż ta nie była zwykłą podróżą. Podczas sprawdzeń ustalono, że nawigacja samochodu była ustawiona na granicę polsko-niemiecką, co sugerowało, że najprawdopodobniej tam miał się odbyć kolejny etap ich podróży.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zatrzymani będą odpowiadać za naruszenie przepisów ustawy o ochronie granic państwowych, związane z przekroczeniem wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej, oraz za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko-niemieckiej.

Komentarze