Dzielnicowy ze Sławy w trakcie obchodu parku miejskiego zauważył leżącego na ławce mężczyznę. Okazało się, że zasnął na ławce w parku bo był tak pijany, że nie mógł samodzielnie ustać na nogach. Sytuacja była groźna, ponieważ na zewnątrz temperatura spadła w okolice zera.

Był tak pijany że zasnął na ławce parku. Groziło mu wychłodzenie
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

25 listopada, późnym wieczorem, sławski dzielnicowy Piotr Ptaszyński w trakcie patrolowania parku miejskiego w Sławie zauważył mężczyznę, który zasnął na ławce w parku. Mężczyzna nie reagował a temperatura spadała w okolice zera. Jak się okazało był kompletnie pijany.

Po ocenie sytuacji na miejsce skierowany zespół pogotowia ratunkowego, oraz przedstawiciela sławskiej gminy, który miał zaopiekować się psem towarzyszącym pijanemu mężczyźnie. Po chwili na miejscu interwencji pojawił się także dzielnicowy ze Wschowy – Arkadiusz Krajewski, który wspomógł młodszego aspiranta Ptaszyńskiego ze Sławy.

Zobacz:   Włamał się na plebanię i zasnął. Obudzili go policjanci

Kontakt z pijanym mężczyzną był bardzo utrudniony, a ze względu na niską temperaturę jego dalszy pobyt w parku miejskim mógł zakończyć się wychłodzeniem organizmu. Dlatego też przewieziono go do komendy, gdzie mógł się schronić i ogrzać.

Policjanci zwracają się z prośbą do mieszkańców o reagowanie w przypadku zauważenia osób bezdomnych, starszych i nietrzeźwych, których zdrowie i życie może być zagrożone.