5 grudnia weszły nowe przepisy, które zwalniają kierowców z obowiązku okazywania prawa jazdy podczas kontroli drogowej. Z tej nowości chciał skorzystać 32-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który nocą, 10 grudnia, przejeżdżał przez centrum Sławy mocno uszkodzonym pojazdem. Wykorzystując okazję starał się wprowadzić mundurowych w błąd podając nie swoje dane.

Chciał wykorzystać nowe przepisy, a usłyszy zarzut naruszenia zakazu sądowego. To już 18 kierowca w tym roku
fot. Policja.pl

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 23. w centrum Sławy. Patrol policji zwrócił uwagę na pojazd, który miał zbitą tylną szybę pokrywy bagażnika i uszkodzone oświetlenie. Kierowcę zatrzymano do kontroli. Mężczyzna poinformował, że nie posiada przy sobie prawa jazdy, bo nowe przepisy mówią, że nie musi a w trakcie legitymowania dwukrotnie podawał różne dane osobowe.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Spełnili marzenia podopiecznych stowarzyszenia "Dalej Razem"

Dociekliwości mundurowych wygrała

Okazało się, że 32-letni mieszkaniec Nowej Soli miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2023 roku orzeczony przez Sąd Rejonowy w Sulęcinie. Z uwagi na fatalny stan techniczny pojazdu policyjny system informacyjny wykazał zatrzymany w połowie listopada br. dowód rejestracyjny. Auto przewieziono na parking strzeżonym.

Mężczyzna otrzymał grzywnę i usłyszy zarzut naruszenia zakazu sądowego za co grozi mu kara pozbawienie wolności do lat 3.