Policjanci wydziału prewencji wschowskiej jednostki, uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Desperat zabarykadował się w mieszkaniu. Po wejściu do pokoju mundurowi w ostatniej chwili powstrzymali go przed odebraniem sobie życia. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Zabarykadował się w mieszkaniu i chciał popełnić samobójstwo. Pomoc przyszła w ostatniej chwili
fot. Policja

We wtorek, 5 stycznia, starszy sierżant Małgorzata Tylińska i starszy posterunkowy Tomasz Szuflita ze Wschowy zostali wysłani do zgłoszenia w jednej z miejscowości z miejscowości w powiecie wschowskim. W momencie kiedy obsłużyli już zdarzenie i wsiedli do radiowozu podbiegła do nich młoda kobieta. Z relacji jaką przekazała policjantom wynikało, że jej mąż chciał popełnić samobójstwo. Na portalu społecznościowym zamieścił post, że się z nią żegna i chce odebrać sobie życie.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Fałszywy policjant z Wrocławia zatrzymany we Wschowie

Zdesperowany mężczyzna zamknął się w mieszkaniu i nie można do się do niego dostać. Jak się okazało mężczyzna zabarykadował się w jednym z pokojów. Funkcjonariusze przepchnęli masywną szafę, która znajdowała się po drugiej stronie drzwi i dostali się do środka. W pokoju zastali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie.

Policjanci podjęli próbę negocjacji z desperatem, a gdy udało im się odwrócić jego uwagę, podbiegli i powstrzymali go przed odebraniem sobie życia. Udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Zobacz:   Spełnili marzenia podopiecznych stowarzyszenia "Dalej Razem"