Wschowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do domku letniskowego w Lginiu. Łupem włamywaczy padły wartościowe przedmioty warte około 5 tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów kryminalnym udało się odzyskać. Jeden z nich zdążył już nawet podłączyć u siebie w domu skradziony telewizor.

Lgiń: Włamali się do domku letniskowego a skradziony sprzęt podłączyli u siebie w domu
fot. Policja

Do zdarzenia doszło na przełomie ostatnich dni ubiegłego roku, a nowym rokiem. Nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego z którego wyniesione zostały wartościowy sprzęt audio-video, sprzęt do ćwiczeń, wędki, komplet kluczy, piła. Straty wycenione zostały na 5 tysięcy złotych.

Zobacz:   Włamał się na plebanię i zasnął. Obudzili go policjanci

Kryminalni ze Wschowy na miejscu zdarzenia zabezpieczyli pozostawione ślady. Kolejne kroki śledztwa pozwoliły na wytypowanie młodych mężczyzn, którzy 11 stycznia bieżącego roku trafili do policyjnego aresztu. W domach 21 i 22-latka mundurowi znaleźli skradzione przedmioty. Jeden z nich zdążył już podłączyć telewizor i wieżę wraz z głośnikami. Odzyskane przedmioty trafił do prawowitego właściciela.

Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do których się przyznali. Ustawodawca za popełnione przestępstwo przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.