Wschowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do domku letniskowego w Lginiu. Łupem włamywaczy padły wartościowe przedmioty warte około 5 tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów kryminalnym udało się odzyskać. Jeden z nich zdążył już nawet podłączyć u siebie w domu skradziony telewizor.

Lgiń: Włamali się do domku letniskowego a skradziony sprzęt podłączyli u siebie w domu
fot. Policja

Do zdarzenia doszło na przełomie ostatnich dni ubiegłego roku, a nowym rokiem. Nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego z którego wyniesione zostały wartościowy sprzęt audio-video, sprzęt do ćwiczeń, wędki, komplet kluczy, piła. Straty wycenione zostały na 5 tysięcy złotych.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Ukradł telefon wpadł bo zdradził go ubiór

Kryminalni ze Wschowy na miejscu zdarzenia zabezpieczyli pozostawione ślady. Kolejne kroki śledztwa pozwoliły na wytypowanie młodych mężczyzn, którzy 11 stycznia bieżącego roku trafili do policyjnego aresztu. W domach 21 i 22-latka mundurowi znaleźli skradzione przedmioty. Jeden z nich zdążył już podłączyć telewizor i wieżę wraz z głośnikami. Odzyskane przedmioty trafił do prawowitego właściciela.

Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do których się przyznali. Ustawodawca za popełnione przestępstwo przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz