We Wschowie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności. Wszystko zaczęło się od interwencji podjętych przez policjantów, podczas których na jaw wyszło, że jeden z nich był poszukiwany za rozbój z użyciem noża, a kolejny za kradzieże.

Wschowa: Poszukiwani do odbycia kary prosto z interwencji trafili za kraty
Obaj mężczyźni poszukiwani do odbycia kary trafili do policyjnego aresztu skąd zostaną przetransportowani do zakładów karnych – fot. Policja

Do obu zatrzymać doszło w czwartek, 21 stycznia po południu. Do drzwi jednego z mieszkań w Sławie dobijał się pijany mężczyzna; przestraszeni domownicy bali się otworzyć i zaalarmowali policję. Kiedy awanturnik usłyszał, że wezwano policyjny patrol, postanowił odpuścić i odszedł. Podjeżdżający w tym czasie na interwencję policjanci, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez przestraszonych domowników i zatrzymali go do kontroli.

Zobacz:   Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych

Jak się okazało, zatrzymany 30–latek był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto system policyjny wykazał bogate dossier awanturnika. Mężczyzna poszukiwany był w związku z podejrzeniem o dokonanie rozboju i miał orzeczoną karę pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 7 miesięcy. Mężczyzna prosto z interwencji trafił do policyjnego aresztu.

Niespełna dwie godziny później patrol wschowskiej policji pojechał doręczyć korespondencję. Po wejściu do mieszkania policjanci zauważyli siedzącego w rogu pokoju mężczyznę, który był niespokojny i wyraźnie zaskoczony wizytą mundurowych. Dziwne zachowanie mężczyzny wyjaśniły informacje zapisane policyjnych systemach – 49-letni mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Głogowie do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże.

Zobacz:   33-latek poszukiwany przez sądy zatrzymany podczas kontroli drogowej

Obaj mężczyźni poszukiwani do odbycia kary trafili do policyjnego aresztu skąd zostaną przetransportowani do zakładów karnych.