Wschowscy policjanci ustalają przebieg i wszystkie okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło 15 lutego o godzinie 18.00 na przejściu dla pieszych we Wschowie.

Wschowa: Potrącenie 69-latki na przejściu dla pieszych
fot. Policja

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie 69-letniej kobiety na przejściu dla pieszych przy ul. Daszyńskiego we Wschowie to efekt nieustąpienia pierwszeństwa – wynika ze wstępnych ustaleń policji. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 lutego o godzinie 18:00. Kierowca osobowego Fiata, 65-letni mieszkaniec gminy Wschowa, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się już na przejściu.

Kobieta z obrażeniami głowy trafiła pod obserwację do wschowskiego szpitala. Zarówno piesza, jak i kierowca byli trzeźwi.

Wschowscy policjanci zaapelowali do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. Niesprzyjająca aura, opady śniegu, niekiedy mgła, słaba widoczność pieszych a do tego znacząco wydłużona droga hamowania nie poprawiają bezpieczeństwa na drogach.

1 komentarz

  1. Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus [moderated: reklama]

Komentowanie tego artykułu nie jest już możliwe.