Dramatyczne potrącenie na przejściu w Zielonej Górze. Kierowca nie zauważył kobiety z impetem ją potrącił. Siła uderzenia była tak duża, że 47-latkę odrzuciło kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Przerażające potrącenie na przejściu w Zielonej Górze. Kobietę odrzuciło na kilkadziesiąt metrów [wideo]
fot. Policja

Przerażający wypadek zarejestrowała kamera zamontowana przy ulicy Sienkiewicza w Zielonej Górze. To właśnie w tym miejscu w piątkowy wieczór miało miejsce fatalnie wyglądające potrącenie na przejściu w Zielonej Górze. W 47-letnią kobietę, która znajdowała się już na środku drogi, z impetem wjeżdża Audi, które uderza w pieszą z taką siłą, że ta została odrzucona o kilkadziesiąt metrów. Chwilę po tym fatalnie wyglądającym potrąceniu na pomoc kobiecie ruszają świadkowie.

Zobacz:   W Zielonej Górze szybko zaoszczędzimy na wkład własny! 

Jednym ze świadków był ratownik medyczny, który znajdował się w okolicy. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielił potrąconej niezbędnej pomocy medycznej. Kobieta w ciężkim stanie m.in. ze złamaniami nóg i poważnym urazem głowy została przetransportowana do zielonogórskiej placówki zdrowia. 41-letni kierowca w chwili gdy spowodował potrącenie na przejściu w Zielonej Górze był trzeźwy. Policjanci zabrali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Sprawa prowadzona jest pod kątem wypadku drogowego przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze i nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową.

Zobacz:   19-latek driftował BMW w centrum miasta. Wszystko nagrał monitoring

Ten materiał dobitnie pokazuje to, o co w codziennych przekazach walczą policjanci. Kierowca musi mieć zakodowane, że w mieście, nie tylko na oznakowanym przejściu dla pieszych, ale i poza nim w każdej chwili na drodze może znaleźć się pieszy. Szybka reakcja tylko przy małej prędkości pozwoli nam uniknąć potrącenia. Ale także piesi muszą zdawać sobie sprawę, że nie zawsze są widoczni nawet w miejscach, w których wydaje się, że są bezpieczni.

Przerażające potrącenie na przejściu w Zielonej Górze zarejestrowała kamera zamontowana przy ulicy Sienkiewicza – wideo: Policja

Od stycznia do grudnia tego roku w wypadkach drogowych życie straciło już 18 pieszych a ponad 100 odniosło obrażenia. Lubuscy policjanci ruchu drogowego codziennie podejmują działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa właśnie tej grupie uczestników ruchu drogowego. Najczęstszą przyczyną wypadków z winy kierowców jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.