W ręce wschowskich policjantów wpadł seryjny włamywacz do domków letniskowych. Włamania na działki we Wschowie miały miejsce na początku marca. 39-latek postanowił urządzić się w jednym z domków się i przechowywać w nim skradzione fanty.

Złodziej odpowiedzialny za włamania na działki we Wschowie złapany
fot. Policja.pl

W niedzielę, 21 marca, wschowscy kryminalni przedstawili zarzuty i przesłuchali 39-letniego mężczyznę, który od początku marca bieżącego roku włamywał się do domków letniskowych na terenie Wschowy. Łupem mężczyzny padały wartościowe przedmioty, które znajdowały się w altankach. Były to między innymi: wiatrówka, płyta gazowa, baterie umywalkowe, podkaszarka spalinowa, latarki i tym podobne.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Seryjny włamywacz zatrzymany. Policjanci zaskoczyli go gdy spał w aucie

Analiza pojawiających się w sprawie wątków, zabezpieczone w miejscach kradzieży dowody i sposób działania włamywacza pozwoliły kryminalnym na wytypowanie podejrzanego. Zaskoczeniem okazało się, że 39-latek odpowiedzialny za serię włamań na działki postanowił zamieszkać na jednej z nich. Tam również odnaleziono większość skradzionych przedmiotów.

Złodziej odpowiedzialny za włamania na działki we Wschowie złapany

Gdy mężczyzna dowiedział się, że policja wpadła na jego trop wyprowadził się z ogródków działkowych i więcej się tam nie pojawił. Podczas zatrzymania 39-latek mieszkał już w aucie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w którym podczas przesłuchania opowiedział w jaki sposób działał i ze szczegółami wyjaśnił które domki wybrał i co z nich wyniósł.

Zobacz:   Spełnili marzenia podopiecznych stowarzyszenia "Dalej Razem"