Tomasz Kołogryw sukcesów na rowerze ma sporo. Swój talent, ale również i doskonałe przygotowanie udowodnił pod koniec sierpnia w Amatorskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w Miękini. Silnie obsadzony wyścig zakończył na podium, zdobywając na mecie drugie miejsce. To kolejny sukces, który Tomasz dopisze do swojej bogatej listy kolarskich dokonań.

Tomasz Kołogryw, policjant ze Szprotawy, na podium mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym
fot. Lubuska Policja

Dla Tomasza Kołogrywa, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Szprotawie, kolarstwo to nie tylko pasja, której poświęca wiele czasu, ale i sposób na aktywne życie. Od wielu lat osiąga sukcesy często stając na najwyższym miejscu podium.

Zobacz:   VIII Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy – jeszcze więcej atrakcji i spotkanie z Mikołajem

W niedzielę, 29 sierpnia, wystartował w Amatorskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w miejscowości Miękinia. Do pokonania było 50 kilometrów. Policjant ze szprotawy zajął w tym wyścigu 2 miejsce. Tydzień później, 4 września, Tomasz Kołogryw wziął udział w Górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych oraz Amatorów w Kolarstwie Szosowym w Leszczynie. Tym razem kolarze do przejechania mieli 93 kilometry – była to bardzo trudna do pokonania trasa. – Taka jaką lubię – powiedział Tomek, który na mecie zameldował się jako trzeci.

Policjant podkreśla, że dobry start w tym sezonie zawdzięcza regularnym treningom, do których poza sezonem kolarskim używa trenażera, wykonuje ćwiczenia na siłowni oraz w terenie. Istotne jest też właściwe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną.