Sierż. sztab. Tomasz Kołogryw po raz kolejny najlepszy w kolarstwie szosowym. 19 września policjant wystartował w Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym i zajął 1 miejsce w kategorii służby mundurowe. To funkcjonariusz, który na każdych zawodach zdobywa po kilka medali z najcenniejszego kruszca.

tomasz kołogryw
fot. Policja

19 września tego roku w miejscowości Sosnówka-Podgórzyn odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym, na których pojawiła się kategoria Służby Mundurowe. Wyścig objęty był Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Podczas mistrzostw nie mogło zabraknąć sierż. szt. Tomasza Kołogryw policjanta służby prewencji z Komisariatu Policji w Szprotawie (KPP Żagań), który od ponad 6 lat uprawia kolarstwo szosowe i bierze udział w zawodach. Na swoim koncie Tomasz ma już mnóstwo zwycięstw.  

Zobacz:   Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa już 25 lat

Trasa wyścigu obejmowała 5 okrążeń, łącznie do pokonania 70 kilometrów, przewyższenia sięgające 1600 m oraz 4,5 kilometrowy podjazd. Do tego ostre zjazdy, gdzie licznik pokazywał nawet 70 km/h. Trzeba było uważać. Pogoda na trasie była upalna, mocno świeciło słońce, jednak dla sierż. szt. Tomasza Kołogryw nie stanowiło to żadnego problemu, jak sam stwierdził pogoda dla niego idealna.

Po pokonaniu 70 kilometrowego odcinka, szprotawski policjant pojawia się na mecie jako pierwszy w kategorii Służby Mundurowe z czasem 2:20.