Licealiści z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, odwiedzili żagańską jednostkę. Klasa policyjna podczas spotkania z komendantem mogła zapoznać się jak z codzienną pracą w policji oraz uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Żagań: Klasa policyjna z wizytą w komendzie
fot. KPP w Żaganiu

Uczniowie III klasy liceum ogólnokształcącego o profilu Edukacja Policyjna z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, wraz z nauczycielką Sylwią Woroniec, spotkali się w środę, 20 października, z komendantem żagańskiej policji mł. insp. Marcinem Sapunem.

Klasa policyjna z Żagania z wizytą w komendzie

Podczas spotkania z uczniami klasy policyjnej, komendant przybliżył przyszłym funkcjonariuszom jak wygląda policyjna służba, czego oczekuje od przyszłych policjantów oraz opowiedział o poszczególnych etapach rekrutacji. Był to czas kiedy uczniowie mogli zadać wiele pytań. Z pewnością zdobyta wiedza, przyda się kiedy po ukończeniu szkoły średniej zdecydują się wstąpić do służby. Wielu z nich z niecierpliwością czeka na moment, aby założyć policyjny mundur.

Zobacz:   W Żaganiu powstanie basen jakiego jeszcze nie widzieliście. „Największa inwestycja w ostatnich latach”

Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z opiekunem, mieli możliwość zobaczenia jak wygląda strzelnica oraz poznać jednostki broni używanie przez policjantów.