Pijany kierowca przewoził samochodem trójkę dzieci, nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu. 32-latek odpowie za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia.

Pijany kierowca przewoził samochodem trójkę dzieci
fot. Policja

Kumulacja nieodpowiedzialności. Policjanci z żagańskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford, podczas której okazało się, że 32-letni mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu. Najbardziej bulwersujący w tej sprawie jest fakt, że pijany kierowca przewoził samochodem trójkę dzieci.

Zobacz:   Rozbił busa o radiowóz. Pijany 19-latek zatrzymany przez policję po pościgu

Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drodze dlatego kary za wsiadanie za kierownicę po alkoholu są bardzo dotkliwe. Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka też świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.