Złodzieje włamali się do pomieszczeń gospodarczych w Wymiarkach, skąd ukradli kable fotowoltaiczne oraz inne mienie warte blisko 80 tys. złotych. Skuteczne i szybkie działania iłowskich policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch osób.

kable fotowoltaiczne
Łupy z kradzieży w lesie w m. Wymiarki – fot. Policja.pl

Kable fotowoltaiczne oraz mienie o łącznej wartości blisko 80 tys. złotych, skradziono z pomieszczenia gospodarczego w Wymiarkach w nocy z 9 na 10 lipca. Sprawą zajęli się policjanci z iłowskiego komisariatu.

Zobacz również: Brutalne zabójstwo na działkach w Żarach. Sprawca podpalił zwłoki swojej ofiary

Pierwszym zatrzymanym w tej sprawie był 23-letni mieszkaniec gminy Iłowa. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci natknęli się również na marihuanę, która została przesłana do badań laboratoryjnych. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.

Sam zgłosił się na Policję

Niedługo potem ustalono kim był drugi z włamywaczy. Zanim jednak zdążyli go zatrzymać, ten niespodziewanie sam stawił się do iłowskiego komisariatu i przyznał się do dokonania kradzieży. To 25-latek, który wspólnie z kolegą odpowiedzą teraz za swoje zachowanie przed sądem.

Policja odzyskała tylko część skradzionego mienia o wartości ponad 35 tys. złotych. Sprawcy z część kabli fotowoltaicznych pozyskali miedź, resztę ukryli je na jednej z posesji w gminie Wymiarki oraz w lesie.