Złodzieje włamali się do pomieszczeń gospodarczych w Wymiarkach, skąd ukradli kable fotowoltaiczne oraz inne mienie warte blisko 80 tys. złotych. Skuteczne i szybkie działania iłowskich policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch osób.

kable fotowoltaiczne
Łupy z kradzieży w lesie w m. Wymiarki – fot. Policja.pl

Kable fotowoltaiczne oraz mienie o łącznej wartości blisko 80 tys. złotych, skradziono z pomieszczenia gospodarczego w Wymiarkach w nocy z 9 na 10 lipca. Sprawą zajęli się policjanci z iłowskiego komisariatu.

Zobacz również: Brutalne zabójstwo na działkach w Żarach. Sprawca podpalił zwłoki swojej ofiary

Pierwszym zatrzymanym w tej sprawie był 23-letni mieszkaniec gminy Iłowa. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci natknęli się również na marihuanę, która została przesłana do badań laboratoryjnych. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.

Zobacz:   Mazda i Peugeot wrócą do właścicieli. Samochody skradziono w Niemczech i Francji

Sam zgłosił się na Policję

Niedługo potem ustalono kim był drugi z włamywaczy. Zanim jednak zdążyli go zatrzymać, ten niespodziewanie sam stawił się do iłowskiego komisariatu i przyznał się do dokonania kradzieży. To 25-latek, który wspólnie z kolegą odpowiedzą teraz za swoje zachowanie przed sądem.

Policja odzyskała tylko część skradzionego mienia o wartości ponad 35 tys. złotych. Sprawcy z część kabli fotowoltaicznych pozyskali miedź, resztę ukryli je na jednej z posesji w gminie Wymiarki oraz w lesie.